logo
Папа Франциск їде в Єгипет: програма поїздки

3 квітня 2017 року прес-служба Святого Престолу опублікувала офіційну програму Апостольського візиту Святого Отця Франциска до Єгипту.

Дводенний візит триватиме 28-29 квітня 2017 року і розпочнеться у п’ятницю, 28 квітня, о 10.45 відльотом папського літака з римського аеропорту Фьюмічіно. Прибуття у міжнародний аеропорт Каїру очікується о 14.00. Офіційна церемонія зустрічі відбудеться у резиденції Президента республіки у Геліополісі, стародавньому місті, розташованому північніше від нинішньої столиці країни.

У другій половині дня мають відбутися так звані візити ввічливості, що з ними Папа Франциск відвідає трьох ініціаторів цієї поїздки, на запрошення яких Папа й прибув до Єгипту – до президента республіки, до Великого імама аль-Азар та Святого Папи Тавадроса ІІ. Під час цих трьох візитів ввічливості заплановані відповідні промови як представників єгипетської сторони, так і персональні промови Папи, адресовані високим особам Єгипту. На цьому офіційна програма цього дня візиту буде вичерпана.

Другий день Апостольського паломництва розпочнеться о 10.00 Святою Месою, під час якої Святий Отець Франциск скаже проповідь. Після Меси, о 12.15 має відбутися обід, на якому будуть присутні Папа, єпископат Єгипту та члени папської делегації. Обід триватиме достатньо довго, близько двох годин, і, ймовірно, супроводжуватиметься жвавим обміном думками Папою та місцевими єпископами. На 15.15 призначено початок молитовної зустрічі Святого Отця з єгипетським духовенством, богопосвяченими особами та семінаристами. Під час цієї зустрічі Папа звернеться до присутніх із спеціальною промовою. На цьому офіційна частина другого дня візиту вважатиметься вичерпаною і папська делегація вирушить до міжнародного аеропорту Каїра.

О 17.00 папський літак має взяти курс на Рим, прибуття до якого (аеропорт Чіампіно) очікується о 20.30.

Як нагадує прес-служба Святого Престолу, населення Єгипту становить близько 89 млн. осіб, з яких католики різних обрядів становлять 272 тис. осіб або приблизно 0,31%. У Єгипті є 15 церковних округів (дієцезій) та 213 парафій. Місію управління місцевою Церквою виконують 16 єпископів та 494 священики (у т.ч. 250 дієцезіальних та 244 богопосвячених осіб).

Статистичні абсолютні показники душпастирської опіки над католицькими вірними у цій країні є достатньо оптимістичними, особливо враховуючи, що католики є абсолютною меншиною в єгипетському мусульманському суспільстві. На одного католицького священика припадає опіка над 550 віруючими. Священицькі покликання до малих семінарій незначні (3 особи), проте, вони діють; ситуація з вищими духовними семінаріями значно краща – 98 кліриків. У Єгипті діють католицькі школи різних рівнів, у тому числі 317 початкових шкіл (76,4 тис. учнів), 79 середніх шкіл (22,3 тис. учнів) та 3 університети (713 студентів). Єгипетські католики опікуються діяльністю 15 лікарень, 108 амбулаторій, 1 лепрозорію, 31 будинку для людей похилого віку, 51 сиротинця та ясел.

Джерело: kmc.in.ua

 
ico-right-201
ico-right-202
ico-right-203
ico-right-204