Про виклики, які ставить перед Церквою цифровий світ, а зокрема, соціальні мережі, говорили учасники цьогорічної зустрічі прес-секретарів і речників Конференцій єпископів Європи. Щорічна зустріч на тему «Як розповідати про Христа і Церкву в Європі» відбулась у Римі з 26 до 28 червня 2018 року.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Звіщати Євангеліє в цифровому світі

Під час обговорень особливу увагу присвятили різним вимірам цифрового світу та звіщенню Євангелія молоді, зокрема, через соціальні мережі. В обговореннях узяли участь експерти зі сфери підприємництва (ENI, Google, Maxfone), політики, працівники католицьких засобів комунікації та представники християнських спільнот і чернечих згромаджень.

Автори підсумкової заяви пишуть про те, що соціальні мережі – це «місця», які молодь часто відвідує і де щодня проводить багато часу. Проте «сьогоднішня молодь, як і попередні покоління, потребує стосунків, які виходять за межі екрану, коли йдеться про екзистенційні запитання чи роздуми зі сфери духовності».

Соціальні медіа – життєвий простір чи знаряддя?

Прес-секретарі й речники Конференцій єпископів Європи вказали на велике значення соціальних медіа, «насамперед, якщо вони стають місцем свідчення і обміну досвідом». Тому, говорячи про них, потрібно уникати упереджень: це доволі нові засоби, які, з одного боку, надають великі можливості, а з іншого, мусять керуватися людським розумом. Соціальні медіа – це не тільки «прості знаряддя», а й «місця проживання», навіть якщо вони ніколи не замінять «повноцінного дому».

Знаходити людину в її глибинних потребах

Звіщати Христа молодим людям – це не питання технологій. «Хоч би як ми розглядали соціальні медіа – чи як місце, чи як знаряддя – перед Церквою стоїть той самий виклик: дійти до людини там, де перебуває її глибинна потреба вічності». На думку учасників зустрічі, «цифрова присутність» не заміняє реальної й фізичної зустрічі, тому потрібно, щоб технологія допомагала «приводити» до храмів, де б людина могла пережити досвід особистих стосунків із Богом.