додомуВідеоархівПроповідіЗцілююча зустріч. Проповідь о. Віталія Прилепи

Зцілююча зустріч. Проповідь о. Віталія Прилепи

Фрагмент Євангелія з літургії: Йн 4, 5-15. 19б-26. 39а. 40-42

Того часу Ісус приходить до одного міста в Самарії, що називається Сихар, поблизу поля, яке Яків дав своєму синові Йосифові. Була ж там криниця Якова. Тож Ісус, втомившись з дороги, сів отак на краю криниці. Було десь близько шостої години. Приходить жінка із Самарії зачерпнути води. Каже їй Ісус: «Дай Мені напитися!» Адже учні Його пішли в мі сто, щоб купити їжі. Тож жінка-самарянка промовила до Нього: «Як Ти, будучи юдеєм, просиш пити в мене, коли я – жінка-самарянка?» Адже юдеї не мають відносин із самарянами. Ісус у відповідь сказав їй: «Коли б ти знала Божий дар і хто Той, що говорить тобі : “Дай мені напитися!” – ти просила б у Нього, і Він дав би тобі живої води». Каже йому жінка: «Пане, Ти навіть не маєш чим зачерпнути, а криниця глибока, звідки, отже, маєш живу воду? Хіба Ти більший за нашого батька Якова, який дав нам криницю: і сам з неї пив, і сини його, і вівці його?» У відповідь Ісус сказав їй: «Кожний, хто п’є цю воду, буде спраглий знову, а хто питиме воду, яку Я йому дам, не матиме спраги повік, бо вода, яку Я йому дам, стане в ньому джерелом води, що б’є в життя вічне». Каже Йому жінка: «Пане, дай мені цієї води, щоб я не мала спраги й не приходила сюди черпати. Пане, я бачу, що Ти – Пророк. Наші отці поклонялися на цій горі, а ви кажете, що в Єрусалимі те місце, де потрібно поклонятися». Ісус промовив до неї: «Вір Мені, жінко, що надходить година, коли ні на цій горі, ні в Єрусалимі будете поклонятися Отцеві. Ви поклоняєтеся Тому, кого не знаєте; ми ж поклоняємося Тому, кого знаємо, бо спасіння від юдеїв. Але надходить година, – і вона є нині, – коли правдиві поклонники будуть поклонятися Отцеві в Духові та істині, бо Отець шукає собі таких поклонників. Бог є Дух, і тим, хто Йому поклоняється, належить поклонятися у Духові та істині». Відказує Йому жінка: «Знаю, що прийде Месі я, який називається Христос; коли Він прийде, то сповістить нам усе!» Каже їй Ісус: «Це Я є – той, хто говорить з тобою!» Багато самарян з того мі ста повірило в Нього. Отже, коли прийшли до Нього самаряни, то просили Його, щоби побув у них. І Він пробув там два дні. І значно більше повірило через Його слово. Жінці ж казали: «Вже не через сказане тобою віримо, адже ми самі почули та знаємо, що насправді Він – Спаситель світу!»

Підтримайте наше служіння: -Картка ПриватБанку 5169 3305 2170 7486

-за посиланням: https://www.liqpay.ua/uk/checkout/car… Щиро дякуємо!

• Офіційний сайт Католицького телебачення: http://ewtn.org.ua/ • Facebook: https://www.facebook.com/EWTN.Ukraine/ Телеканал EWTN в містах України http://ewtn.org.ua/ewtn-po-ukrayini/ Нехай Бог благословить Вас та оберігає!

Eternal Word Television Network (EWTN) – це всесвітня медіа-мережа, яка транслює програми з християнськими цінностями через телебачення, радіо, та інтернет. Нині вона доступна в понад 150 млн помешкань у 140 країнах світу. В Україні EWTN розпочало мовлення 8 грудня 2011 р., в урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.

ПОВ'ЯЗАНІ СТАТТІ