додомуНовиниМУРАФА – НАСТУПНЕ МІСЦЕ ЗЙОМОК ФІЛЬМУ «ВІРИТИ»

МУРАФА – НАСТУПНЕ МІСЦЕ ЗЙОМОК ФІЛЬМУ «ВІРИТИ»

«Поділля – дорогі улюблені сторони».
Так розпочинає одну зі своїх книжок у 30-і роки ХХ століття о. Мар’ян Токажевський. Хоча часу відтоді минуло вже чимало, але для мене Поділля, де я народився, зростав, пізнавав Бога, де я відкрив своє покликання, є також дуже особливим місцем. Я часто повторюю, що на Поділлі навіть повітря інше, бо своє, близьке, католицьке. У фільмі «Вірити» ми, зокрема, зможемо побачити справжні події католицької родини, Католицької Церкви на Поділлі. А те, що Мурафська парафія на Поділлі є особливою, знає майже кожен в Україні. Вона особлива, бо там досі, хоч це і невелике село, храм переповнений вірянами. Коли всі втікають з сіл, виїжджають на заробітки у світ чи в інший спосіб шукають собі кращого місця під сонцем, у Мурафі й надалі можна побачити безліч людей на Євхаристії: молоді сім’ї, діти, юнацтво. У багатьох інших парафіях, розсіяних по Україні, чи то в Києві, чи в будь-якому іншому місті, коли їх у храмі запитують звідки вони, лунає горда відповідь: «З Мурафи». Саме тому Мурафська парафія обрана для зйомок фільму «Вірити» як взірець католиків усієї України і тих, передусім тих, котрі віддали своє життя за віру. Слід нагадати що виконавчий продюсер і директор EWTN, о. Олександр Зелінський ОМІ є також родом з Мурафи.
1-2 листопада 2020 року в Мурафі ми знімали сцени сучасності. Висловлюємо свою глибоку вдячність єпископу Броніславу Бернацькому за участь у зйомках. Велика подяка настоятелю парафії о. Юзефу Павлюку за теплим прийом нашої знімальної групи, за гостинність і організацію зйомок. Отцям вікаріям і отцю-прелату Йосипу Свідніцькому щиро дякуємо за допомогу, а парафіянам парафії Успіння Пресвятої Діви Марії в Мурафі за відвагу брати участь у зйомках, молитву і підтримку цієї Божої справи.
Молімося й надалі, щоб у ці нелегкі часи ми змогли завершити зйомки і 2021 року світ побачив фільм, який ми творимо задля Божої слави!
Текст: o. Павло Вишковський OMI
Фото: Група оператора Сергія Бурковського
ПОВ'ЯЗАНІ СТАТТІ