додомуНовиниПАМ'ЯТІ КАРДИНАЛА МАР'ЯНА ЯВОРСЬКОГО

ПАМ’ЯТІ КАРДИНАЛА МАР’ЯНА ЯВОРСЬКОГО

“Бракує слів, аби описати всі ті справи, які вдалося з допомогою Божої благодаті здійснити кардиналу Мар’яну Яворському, який, який як вже повідомлялося помер 5 вересня. Пропонуємо вашій увазі фільм, якийхоча б частково покаже, якою легендарною особою був наш пастир.”

Кардинал Мар’ян Яворський – один з пастирів, якого можна назвати відновителем Римсько-Католицької Церкви в Україні. Дбав не лише про Львівську архідієцезію, а й про інші дієцезії, висвятив для України 8 єпископів. Протягом 17 років владика Мар’ян був Головою Конференції єпископату України. Став першим кардиналом за 345 років історії Львівської архідієцезії. Можна сказати, що стараннями кардинала Мар’яна Папа Йоан Павло ІІ у 2001 р. відвідав Україну. Кардинала Яворського, по праву можна назвати будівничим миру та співпраці в Україні, за що він також отримав державні відзнаки.

Візит українських єпископів Ad Limina, 25 березня 1999 р., фото з архіву єпископа Мар’яна Бучека 

Фільм «Кардинал Мар’ян Яворський. Нариси з історії Католицької Церкви», присвячений життю, священицькій послузі та науковій діяльності кардинала Мар’яна Яворського. У фільмі, створеному в 2015 р. завдяки співпраці єпископа Мар’яна Бучека із київським режисером Олександром Ушаковим, про діяльність кардинала розповідають його знайомі із середовища духовенства та світські.

Нагадуємо, похоронні урочистості кардинала Мар’яна Яворського розпочнуться 8 вересня у Польщі.
ПОВ'ЯЗАНІ СТАТТІ