додомуНовиниПАПА ПРИЗНАЧИВ ЄПИСКОПА-ПОМІЧНИКА ДЛЯ МУКАЧІВСЬКОЇ ДІЄЦЕЗІЇ РКЦ

ПАПА ПРИЗНАЧИВ ЄПИСКОПА-ПОМІЧНИКА ДЛЯ МУКАЧІВСЬКОЇ ДІЄЦЕЗІЇ РКЦ

“Ним став уродженець Мукачева та Настоятель львівських домініканців о. Микола Лучок.”

Про це пише Vatican News.

У понеділок, 11 листопада 2019 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив о. Миколу Петра Лучка, Ордену Проповідників, дотеперішнього настоятеля домініканської спільноти у Львові, єпископом-помічником Мукачівської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, надаючи йому титулярний осідок Ґіру-Марцеллі.

Біографічна довідка

Єпископ-номінат народився 26 березня 1974 року в Мукачеві. В 1994 році вступив до Ордену Братів Проповідників, в якому 2000 року склав довічні обіти. Богословську освіту здобував у домініканській філософсько-богословській колегії в Кракові, Польща.

24 червня 2003 року, у Мукачево, єпископ Антал Майнек уділив йому свячення пресвітерату.

З 2003 по 2010 роки працював у Санкт-Петербурзькій парафії Святої Катерини Олександрійської, де провадив парафіяльне пастирство та пастирство молоді.

2005 по 2008 роки  проходив курси «Допомога дітям з сімей алкоголіків», та навчання у сфері духовного асистування людям залежним від алкоголю та наркотиків («Карітас Петербург»).

З 2010 по 2016 роки працював у Львівському домініканському душпастирському осередку і опікувався студентами та молоддю.

З 2011 по 2013 роки навчався у школі для вихователів семінарій в «Центрі Духовної Формації Сальваторіанів» у Кракові.

З 2013 по 2015 роки навчався та отримав сертифікацію консультанта базового рівня за напрямком Позитивної Психотерапії.

З 2017 по 2019  роках навчався у «Школі індивідуального і групового консультування та сімейного порадництва».

З 2016 по 2018 роках працював у Хмельницькому, парафія Христа Царя Всесвіту.

З 2018 року настоятель спільноти у Львові, адміністратор домінканського душпастирського осередка та духовний отець Львівського деканату, повідомляє Апостольська нунціатура в Україні.

Володіє українською, угорською, словацькою, російською, польською та англійською мовами.

Мукачівська дієцезія

Мукачівська римсько-католицька дієцезія входить до Львівської митрополії латинського обряду та охоплює парафії і структури в Закарпатській області. Святий Йоан Павло ІІ 1993 року заснував Апостольську Адміністратуру Закарпаття, Апостольським Адміністратором якої призначив тодішнього Апостольського нунція архієпископа Антоніо Франко. Його наступником 1997 року став єпископ Антал Майнек, який наприкінці 1995 року був призначений єпископом-помічником. Після того, як 27 березня 2002 року святий Йоан Павло ІІ створив Мукачівську дієцезію, єпископ Антал став її першим Ординарієм і досі її очолює.

Катедральний собор святого Мартина розташований у Мукачеві. Саме в день літургійного спомину покровителя дієцезії було оголошено про призначення єпископа-помічника.

Свячення єпископа-помічника заплановані на 10 грудня у соборі св. Мартина.

Джерело: kmc.media

ПОВ'ЯЗАНІ СТАТТІ